مهم ترین داروی ضد ریزش مو چه نوع دارویی است ؟
تیم تولید محتوای داروخانه دات آی آر   1400/11/30 

علت ریزش مو داخلی و موضعی  چیست ؟

دلایل زیاد ی در ریزش مو دخالت دارد و پژوهشگران و متخصصین در مقالات خود دو دلیل جهت ریزش مو اعلام کرده اند و یکی دلیل موضعی و دلیل دومی داخلی است . از دلایل موضعی ریزش مو سوختگی و سشوار و عدم استفاده از شامپو مناسب  است و از دلایل داخلی وجود هورمونی بنام تستسترون و بیماری تیروئید و کم خونی و استرس است. برای همه این دلایل  داروی ضد ریزش موپیدا کرده اند که در این مقاله به معرفی این محلول ها پرداخته خواهد شدضعیف شدن فولیکو ل  مو در اثر عملکرد غلط موضعی : اصولا مو بسیار حساس است  و در اثر عدم استفاده از شامپو مناسب  شروع به ریزش می کند. شما برای جلوگیری از ریزش مو اول باید نوع پوست و مو خود را تشخیص  دهید ، سپس از نوع شامپو مناسب مو خود  استفاده کنید سعی کنید بعد از حمام از  داروی ضد ریزش مومحلول ماینوکسیدیل یا محلول ریگروکس استفاده کنید تا موهای شما ضخیم و قوی شود.

 

 

 

 

 

عوامل داخلی  ریزش مو و داروی ضد ریزش مو چیست؟

هورمون  تستسترون که بیشتر در مرد ها ترشح می شود باعث ریزش مو می شود البته این هورمون  در خانم ها هم ممکن است به مقدار کمی ترشح شود و باعث ریزش مو آنها نیز شود. اما شما برای مقابله با آن و تقویت ریشه مو می توانید از محلول ماینوکسیدیل و محلول ریگروکس  استفاده کنیداین محلول یک  داروی ضد ریزش موبه شمار می آید و باعث کم شدن تاثیر مخرب هورمون تستوسترون می گردد.

 


ضد ریزش مو

خواص محلول ریگروکس و  محلول ماینوکسیدیل :

محلول ماینوکسیدیل  و محلول ریگروکس یک  ویتامین مو به شمار می آید و باعث خون رسانی سریع و تغذیه فولیکول مو می گردد. این محلول ضد ریزش مو و محصول کشور کانادا  است و به عنوان یک داروی بین المللی مورد استقبال پزشکان پوست  و مو قرار گرفته است. در تمام داروخانه ها این محلول یافت می شود البته داروی خوراکی آن نیز تولید شده است که با تجویز پزشک باید مصرف شود. این محلول ضد ریزش مودر اثر آزمایش های پزشکی تولید شده و نتیجه درمان بیماری دیگری بوده است که در اثر درمان سبب تقویت مو   و رشد سریع و ضخامت بیماران شده بود. برای همین این محلول جهت تقویت مو تولید شد. البته این محلول ضد ریزش مو یک داروی موضعی است و نباید به عنوان خوراکی  مصرف شود. استفاده زیاد از محلول تقویت مو عوارضی ندارد اما نباید با چشم شما تماس بگیرد. در صورت تماس با چشم فوری چشم خود را با آب سرد بشویید.

 

ضد ریزش مو

 

 

چگونگی استفاده از ضد ریزش مو :

داروی ضد ریزش موبستگی به مقدار ریزش مو شما دارد. ضد ریزش مو  برای افرادی که طاس هستند نیز مناسب است و اگر سلول های  فولیکول مو آنها هنوز زنده باشد باعث رشد مو خواهد شد. شما نگران نباشید و نباید در درمان  ریزش مو ناامید شوید با استفاده  از این محصول می توانید موهای از دسته رفته را برگردانید. ریزش مو شما اگر ارثی هم باشد استفاده از محلول ضد ریزش مو شما را درمان خواهد کرد و اثرات منفی ارثی را مهار می کند. افرادی که اقدام به کاشت مو کرده اند

باید حتما از محلول ضد ریزش مواستفاده نمایند زیرا که محلول ضد ریزش مو باعث رشد سریع و ضخامت مو می شود.

 

 

محلول ماینو کسیدیل و   رگروکس :

محصول در سه مدل می باشد که با توجه به شدت ریزش مو و مقدار طاسی می توان از این داروی ضد ریزش  مو استفاده کنید. افرادی که شدت ریزش مو آنها کم است و طاسی سر آنها نمایان نیست میتوانند جهت جلوگیری از ریزش مو از محلول ضد ریزش مو  دو  درصد استفاده کنند.افرادی که در سر آنها مقدار ریزش مو  زیاد و طاسی سر آنها در حال شروع شدن است از محلول ضد ریزش  موپنج درصد و افرادی که طاسی  سر آنها چشم گیر است از محلول ضد ریزش  مو ده درصد استفاده کنند. این محصول به عنوان یک محصول قوی ضد ریزش  مو در سطح بین المللی مطرح است و در تمام کشورهای جهان در حال استفاده می باشد.


نظرات کاربران
ارسال نظر